३ जना सङ्क्रमित भेन्टिलेटर र ८५ जना आईसीयूमा

 साउन २७, २०७७ मंगलबार १७:१२:५६ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ – नेपालमा रहेका सक्रिय काेराेना सङ्क्रमितमध्ये तीन जना भेन्टिलेटरमा रहेका छन् । उनीहरुलाई सघन उपचार आवश्यक भएर भेन्टिलेटरमा राखिएको स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता डाक्टर जागेश्वर गौतमले जानकारी दिनुभयो ।

यस्तै ८५ जना सघन उपचार कक्ष (आईसीयू) मा रहेको पनि प्रवक्ता गौतमले जानकारी दिनुभयो । दुई सय २४ जना सङ्क्रमित भने होम आइसोलेसनमा रहेका छन् । नेपालमा अहिले सात हजार दुई सय एक जना सक्रिय सङ्क्रमित रहेका छन् ।

नेपालमा कोरोना सङ्क्रमितको उपचारको लागि कुल ११ सय ३४ वटा आईसीयू कक्ष र पाँच सय ७६ वटा भेन्टिलेटर रहेकाे मन्त्रालयले जनाएको छ ।

यसैबीच चार जिल्लामा पाँच सयभन्दा धेरै सङ्क्रमित रहेका छन् भने ६ जिल्ला कोरोनामुक्त भएका छन् । पर्सा, रौतहट, महोत्तरी र काठमाण्डौमा पाँच सयभन्दा धेरै सक्रिय सङ्क्रमित रहेको र सोलुखुम्बु, सङ्खुवासभा, मनाङ, मुस्ताङ डोल्पा र हुम्लामा सक्रिय सङ्क्रमित शून्य भएको स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले जनाएकाे छ । 

अन्तिम अपडेट: साउन ३०, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया