नेपालले इन्डाेनेसिया, फिनल्याण्ड र रुससँग हवाई सम्झौता गर्ने

 भदौ १४, २०७७ आइतबार १८:३९:१५ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – नेपालले तीन वटा देशमा हवाई सम्झौता गर्ने भएको छ । संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयमा आइतबार भएको मन्त्रालयको उच्चस्तरीय व्यवस्थापन समूहको बैठकले इन्डाेनेसिया, फिनल्याण र रुससँग हवाई सम्झौताको प्रक्रिया अघि बढाउने निर्णय गरेको हो ।    

बैठकले १६ देखि नियमित उडान हुने हुँदा वायु सेवा कम्पनीहरुले कोरोनाको महामारी पूर्व नियमित अवस्थामा लिने हवाई भाडादर भन्दा बढी नलिनतर्फ सबै वायु सेवा निगमहरुसँग समन्वय गर्ने र नेपाल नागरिक उड्ड्यन प्राधिकरणमार्फत कम्पनीहरुलाई सचेत गराउने निर्णय गरेकाे छ । 

त्यस्तै नेपालीहरुकाे स्वदेश फिर्तीलगायतका विषयलाई अनुगमन र सहजीकरण गर्न पर्यटन मन्त्रालयका उपसचिव रामकृष्ण लामिछानेको संयोजकत्वमा चार सदस्यीय समिति बनाएको छ । समितिको सदस्यहरुमा पर्यटन विभागका निर्देशक सुरेन्द्र थापा,नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणका हिराजन काफ्ले र नेपाल पर्यटन बोर्डका प्रबन्धक सुुनिल शर्मा रहनुभएको छ । 

समितिलाई  हवाई उडान भाडादर यात्रुहरुको परिवहनका विषयमा अनुगमन गर्ने, होटलले प्रदान गर्ने मापदण्डको विषयमा स्थलगत अनुगमन गरी पृष्ठपोषण गर्ने, हान लगायतका सङ्घ संस्थाहरुसँग आवश्यक समन्वय गर्ने र स्वदेशी फिर्ता प्रक्रियासँग जोडिएको गुनासो व्यवस्थापन गर्ने कार्यादेश तोकिएकाे छ । 

अन्तिम अपडेट: भदौ १७, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया