आज तेह्रौँ राष्ट्रिय पुस्तकालय दिवस, भर्चुअल माध्यमबाट मनाइँदै

 भदौ १५, २०७७ सोमबार ९:१:२८ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डौ - आज तेह्रौं राष्ट्रिय पुस्तकालय दिवस, भर्चुअल माध्यमबाट मनाइँदै छ । 

‘समाज रुपान्तरणका लागि पुस्तकालय’ भन्ने नाराका साथ दिवस भर्चुअल रूपमा मनाउन लागिएको हो । 

कोरोना सङ्क्रमणको जोखिमका कारण शिक्षालय र पुस्तकालय गएको चैत ५ गतेदेखि बन्द छन् । डिजिटल र स्वाध्ययनको क्रम चलिरहेका बेला शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालयले अनलाइन माध्यमबाट यस वर्षको पुस्तकालय दिवस मनाउन लागेको हो । 

विसं १८६९ भदौ १५ गते पुस्तक तहबिल स्थापना भएको दिनका सम्झनामा २०६५ सालदेखि हरेक वर्ष राष्ट्रिय पुस्तकालय दिवस मनाउने गरिएको छ । मन्त्रालयको पुस्तकालय शाखाका प्रमुख यादवचन्द्र निरौलाका अनुसार शिक्षामन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलको उपस्थितिमा आज भर्चुअलरुपमा पुस्तकालय र पठनपाठनका क्षेत्रका चुनौतीबारे छलफल हुनेछ । 

निरौलाका अनुसार अहिले सामुदायिक र सार्वजनिक गरी नेपालमा झण्डै सात सय पुस्तकालय छन् । भूकम्पपछि क्षतिग्रस्त पुल्चोकको राष्ट्रिय पुस्तकालयलाई उचित ठाउँ र भवन उपलब्ध गराउन पूर्वमन्त्री एवं पुस्तकालय अभियानकर्मी गणेश शाहले आग्रह गर्नुभएको छ । 

राष्ट्रिय पुस्तकालय जमलकाे त्रिविको तत्कालीन परीक्षा नियन्त्रणको कार्यालय रहेको ठाउँमा सार्ने निर्णय अझै कार्यान्वयनमा आउन सकेको छैन ।

अन्तिम अपडेट: भदौ २७, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया