काेराेना सङ्क्रमणपछि निकाे हुनेकाे सङ्ख्या ५० हजार नाघ्याे, ६ जिल्लामा छैनन् सक्रिय सङ्क्रमित

 असोज ८, २०७७ बिहिबार १६:५७:२८ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

काठमाण्डाै – नेपालमा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणबाट निको भएर घर फर्किनेको सङ्ख्या ५० हजार नाघेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयका अनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा थप चार सय ५७ जना कोरोनामुक्त भएर घर फर्किएसँगै डिस्चार्ज हुनेको कुल सङ्ख्या ५० हजार चार सय ११ पुगेको हो । 

अब नेपालमा १८ हजार चार सय ३७ जना सक्रिय सङ्क्रमित रहेका छन् । तीमध्ये आठ हजार ६ सय १४ जना संस्थागत आइसोलेशनमा रहेका छन् भने नौ हजार आठ सय २३ जना होम आइसोलेशनमा रहेका छन् । त्यस्तै क्वरेण्टीनमा रहेनेको सङ्ख्या ६ हजार पाँच सय ६५ भएको मन्त्रालयका प्रवक्ता डाक्टर जागेश्वर गौतमले  जानकारी दिनुभयो । 

कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएकामध्ये दुई सय ३२ जनाको सघन उपचार कक्ष (आईसीयू) मा र २८ जनाको भेन्टिलेटरमा उपचार चलिरहेको मन्त्रालयले जनाएको छ । 

पाँच सयभन्दा धेरै सक्रिय सङ्क्रमित रहेका जिल्लामा मोरङ, सिरहा, काठमाण्डौ, भक्तपुर, ललितपुर, चितवन र रुपन्देही छन् । त्यस्तै सोलुखुम्बु, रसुवा, मुस्ताङ, डोल्पा, मुगु र हुम्लामा सक्रिय सङ्क्रमित छैनन् । 

मन्त्रालयका अनुसार नेपालमा कोरोना भाइरसका सङ्क्रमितको सङ्ख्या ६९ हजार तीन सय एक पुगेको छ ।   

अन्तिम अपडेट: असोज १२, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया