सिंहदरबार, बालुवाटार र बानेश्वरको सडकपेटीमा लगाएको डोरी प्रहरीले हटायो

 फागुन १७, २०८० बिहिबार ९:१४:५ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

फाइल तस्बिर

काठमाण्डौ – प्रहरीले काठमाण्डौको सिंहदरबार, बालुवाटार र बानेश्वरको सडकपेटीमा लगाएको डोरी हटाएको छ । नागरिकलाई सडकपेटीमा हिँड्न समेत नदिएको भन्दै चौतर्फी आलोचना भएपछि प्रहरीले हिजो बेलुका ती ठाउँबाट डोरी हटाएको हो । नागरिकलाई दुःख भएको गुनासो आएपछि सडकपेटीमा राखिएको डोरी हटाइएको काठमाण्डौ उपत्यका प्रहरी कार्यालयका प्रवक्ता एसएसपी दिनेशराज मैनालीले जानकारी दिनुुभयो ।

सोमवार लघुवित्त र मिटर ब्याज पीडितहरु संसद् भवनमा प्रवेश गरेपछि प्रहरीले बानेश्वर, सिंहदरबार, बालुवाटार लगायतका क्षेत्रको सडकपेटीमा डोरी टाँगेर नागरिकलाई हिँडडुलमा रोक लगाएको थियो । ती ठाउँमा निषेधित क्षेत्र र प्रवेश निषेध लेखिएका फ्लेक्स, ब्यानर र पोस्टर टाँसिएका थिए ।

यसअघि प्रशासनले माइतीघरदेखि बानेश्वरसम्म, पद्मोदय मोडदेखि सिंहदरबार पश्चिम गेटसम्म, सर्वोच्च अदालत हुँदै माइतीघरको चारैतर्फ र बबरमहलसम्म, बिजुलीबजार पुल हुँदै नयाँ बानेश्वर चोकसम्मलाई निषेधित क्षेत्र तोकेको छ । त्यस्तै राष्ट्रपति कार्यालय शीतल निवास क्षेत्र र प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटार तथा आसपासका क्षेत्रमा पनि निषेधाज्ञा छ ।

ललितपुरमा मन्त्री निवाससहित वरपरका क्षेत्रमा ६ महिनाका लागि निषेधाज्ञा तोकिएको छ । सरकारले एकपछि अर्को निषेधित क्षेत्र तोकेर नागरिकको आवाज खुम्च्याउन खोजेको भन्दै अधिकारकर्मीहरुले आलोचना गरिरहेका छन् ।

अन्तिम अपडेट: बैशाख ९, २०८१

तपाईको प्रतिक्रिया